vivian102027 vivian102027
  • 08-01-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if you divide 5.36 by 20 oz?

Respuesta :

tagoddard
tagoddard tagoddard
  • 08-01-2021

Answer:

$0.27 per oz

I hope this helps :)

Answer Link

Otras preguntas

What are the steps to the problem
If two heterozygous black mice are crossed, predict the possible offspring
segment AB is congruent to segment AB, this statement shows the _____ property
order from least to greatest 61% , 0.605, 3/5, 59%
Determine the quadrant for an angle with the following characteristics: cotθ>0 and cscθ>0. A) Quadrant I B) Quadrant II C) Quadrant III D) Quadran
Read this sentence from “The Most Dangerous Game” by Richard Connell, what does the word zealous mean in these lines?
Which is an example of an external response to stimuli? A. getting water to drink to quench the body's thirst B. a rabbit running from a predator that i
Jack's pancake recipe calls for 2 tsp baking powder and 3 c of flour. How much baking powder is needed if Jack uses 9 cups of flour?
The compound cisplatin has been extensively studied as an antitumor agent. It is synthesized by the following, unbalanced reaction. What mass of cisplatin can b
What is 3 3/10-2 2/5