MxBoxTape MxBoxTape
  • 09-02-2021
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. 1) 72 orders in 3 days orders per day​

Respuesta :

ladybug200620 ladybug200620
  • 09-02-2021

Answer:

24 orders per day

Step-by-step explanation:

Divide 72 by 3 that will tell you how many orders there were in one day.

Answer Link

Otras preguntas

lolololololololollolo
The Quick Access Toolbar cannot be customized and have extra commands added to it True or False?
Give the rule for the number sequence. Write the next three numbers. 1 , 3 , 8 , 19 , 42 , 89 ,
Please help. And explain! Thanks.
The prefix of the word inviolate indicates that the word means the opposite of
The cost of three scarves is $26.25 what is the unit price
Did I do this science worksheet correctly? Asking for a friend
Write an expression to model the perimeter of the rectangle. Length is x-9 and width is 3x-4. Part b The perimeter of the rectangle is 138. What is x. Plzz I wi
PRI, a form of ISDN, can provide transmission rates of up to ____. A.1.544Mbps B.16Kbps C.128Kbps D.64Kbps
A truck is carrying eight cars wearing an average of 4500 pounds each what is the total weight in tons of the cars on the truck