Shirleythurmond57
Shirleythurmond57 Shirleythurmond57
  • 09-02-2021
  • Mathematics
contestada

Answer quick pls I need help

Answer quick pls I need help class=

Respuesta :

ftcassandra03
ftcassandra03 ftcassandra03
  • 10-02-2021

Answer:

1. 0.33

2. the cost per ounce

3. that everytime you go up an ounce, it will cost 0.33 more

4. y = 0.33x + 0.33

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Charles was arrested and charged with robbery. His history revealed that he came from a broken family. Due to financial hardship, he could not attend high schoo
Please help with this algebra question
______________ is a personality disorder that impairs interpersonal, behavioral, and affective functions and is closely linked to serious antisocial behavior.
2x to the power of 2 = 6-x
A box of 15 cookies costs 9$ how much does a cookie cost
The video touches on the era of senator joe mccarthy and the house un-american activities committee. how has the government impacted on the growth and stability
Human body systems are made up of organs that work together to perform specific functions.The circulatory system and the respiratoty system have one organ in co
When the Soviets closed off Berlin for supplies, how did the west respond?
Question 1 Unsaved Which president faced backlash from his handling of the Iranian Hostage Crisis? He is also the only president from Georgia. Question 1 optio
Apples are ___% of the total number of fruits.