itslenaaa itslenaaa
  • 09-02-2021
  • Mathematics
contestada

apples are on sale for 5 for $3, how much does one apple cost?

Respuesta :

agnestodd23
agnestodd23 agnestodd23
  • 09-02-2021
The cost of one apple is I think $1.68
Answer Link
TheRigatoniMaster TheRigatoniMaster
  • 09-02-2021
You just do 3 divided by 5. $0.60
Answer Link

Otras preguntas

what is the ratio of heterozygous offspring to total offspring in the punnett square
Anne runs at a constant rate. The table shows the distance she traveled at specific times during her run. What is the slope of the line that represents Anne’s s
1) Explain, in words, how to find the product of -4(-1.5) using the number line. Where do you end up? 2) A submarine dives below the surface, heading downward i
A=2 pie r squared + 2 pie r h solve for h
What is 9m-28=2m explain
which is the better buy 7 pounds for $8.47 or 9 pounds for $11.07
What is 1/24 in simplest form
1.a part time job pays $237.50 for 25 hours of work how much money dose the job pay per hour?
In 1713 France owned most of what part of North America ??
What is the mass of an object if a force of 34 N produces an acceleration of 4 m/s^2?