cynthiag0202
cynthiag0202
07-04-2021
Spanish
contestada
yo estudiar para la prueba.
Respuesta :
reeselawl
reeselawl
07-04-2021
I study for the test
Answer Link
dios91
dios91
07-04-2021
Es: yo estudié para la prueba
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 88+ )
Otras preguntas
which is the better buy 7 pounds for $8.47 or 9 pounds for $11.07
What happened to the economy in the North during the Civil War? A. It initially began to expand but then suddenly crashed causing many in the North to suffer.
Which sentence contains an infinitive or infinitive phrase? A. That puzzle was easy to do for an old hand like me. B. Did you write a thank-you note to Aunt Rut
The audience sat quietly as the maestro, stretching his arms, began to conduct the orchestra. What is the participial phrase in the sentence? A. stretching his
A short stop makes an error by dropping the ball. As the ball drops, its height (h) in feet, as a function of time (t) is modeled by h(t) = -16t2 + 3. A slow m
On which continents were Indian goods being traded ?
lily has a $100 gift card to her favorite pastry shop.she spends $4 a day at the shop for the next 12 days
Which phrase best describes the items listed below? be born in the United States become naturalized have a parent who is a US citizen ways a person can become a
Suppose you are given a bottle of water and three beakers. One of the beakers holds 30mL, one holds 40mL, and the largest of three beakers holds 200mL when full
What is an interpretation? a. The written way the author intended his or her story to be b. The way a person might understand a story or bring it to life c. The