itsjuan6911 itsjuan6911
  • 08-09-2021
  • Mathematics
contestada

One apple cost a minimum of 4 coins, two apples cost a minimum of 6 coins, three apples cost a maximum of 2 coins, how much does the apple cost

Respuesta :

buckadreanne buckadreanne
  • 08-09-2021
12.9 is the answer for the problem
Answer Link

Otras preguntas

HELP+EXPLAIN PLEASE Describe how a sarcodine, such as amoeba, gets food.
Find the unit rate: $2 for 5 cans of dog food
Find the unit rate: $2 for 5 cans of dog food
What is the main function of Ribosome, and Nucleus?
How do you " find, to the nearest tenth of an inch, the diagonal of a square whose perimeter is 28 inches ?"
When he is finally free, Elie wishes to see himself in the mirror. Why can't he ever forget the look in the eye of the corpse that gazes back at him?
Ms. Russell has 24 students in her class. 3/8 of the class went out for recess. 1/4 went to the library. The rest stayed in the classroom.a. What fraction of th
How do you put 5/2 on a number line
How do you put 5/2 on a number line
Ms. Russell has 24 students in her class. 3/8 of the class went out for recess. 1/4 went to the library. The rest stayed in the classroom.a. What fraction of th