infinitykido infinitykido
  • 08-09-2021
  • Mathematics
contestada

Item 5
June bought ​ 3 1/2 ​ gallons of white paint at $17.50 per gallon and ​ 1 3/4 ​gallons of blue paint at $19.00 per gallon.

What was her total cost?

Enter your answer in the box.

Respuesta :

samranadim samranadim
  • 09-09-2021

Answer:

$94.50

Step-by-step explanation:

Ver imagen samranadim
Answer Link

Otras preguntas

find the distance between the points (-5.4,-9.5) and (-5.4, -5.5)
Rational exponents; what do i do???
Which is a type of star system? dim stars solar system planets wobbling stars globular clusters
What do Gonzalo’s remarks imply about the shipwreck and the island?
Graph y = |x| + 2 Please help
Which statement is an example of Cultural Diffusion? A) Young people in Japan eat pizza and wear jeans B) Students in Mexico learn Spanish in school C) Venezuel
4 less than a number times 2
A locomotive (toy) travels at a velocity of 25 m/s for 10 s, then at 10 m/s for 5 minutes. What is the total distance covered? A).3250m B). 4257 m C). 5200 D).
It____eight o'clock now(use form of be)
what is the length of AB? choices: 6 units 14 units 10 units 12 units