282229
282229 282229
  • 09-10-2021
  • Mathematics
contestada

Help??? Thank youu!!!

Help Thank youu class=

Respuesta :

marcotulioelpro
marcotulioelpro marcotulioelpro
  • 09-10-2021

Answer:

The time on the clock is 9:18

Answer Link
Selena328
Selena328 Selena328
  • 09-10-2021

Answer:

The clock shows the time of 09:18.

Answer Link

Otras preguntas

The teacher would write things on the blackboard / Whiteboard which was copied into books and learned. Boys and girls were taught in the same class. For every t
what is the value of x in the diagram below? if necessary round your answer to the nearest tenth of a until
Can u help this helpless 9th grader ?
Which of these is a unit rate? A. $3.50 for 2 gallons of juice B. $5.00 for 3 pounds of cheese C. $4.25 for 1 watermelon D. $2.75 for 6 hamburger rolls
Which of the following best describes an example of a specific internal response to harmful bacteria? Skin serves as a physical barrier that prevents bacteria
When you are at a baseball game you hear the crack of the bat shortly after yoh see the batter hitting rhe ball. Why does this happen ?
What is the interest on a $12000 at 2.5% for 3 years?
what is the absolute of /t+2/ =17
Write an expression equivalent to (6x + 4y) – 2y by combining like terms. Enter the numbers in the boxes.
if the store owner had his bike in sale for $232 and he already had $16 , how much more would he need to make his purchase