alejandrorodriguez71 alejandrorodriguez71
  • 08-09-2022
  • Mathematics
contestada

Pierce sold six gallons of paint for $75.78. What was the price per gallon of the paint?

Respuesta :

ejinakapatrick ejinakapatrick
  • 08-09-2022
$12.63 is the answer
Answer Link

Otras preguntas

find (g of f)(4) For the given functions f and g f(x) = 4x +6, g(x) = 4x² + 1
A certain type of cereal costs $3.79 for 19.5 ounces. What is the unit rate? Enter your answer, rounded to the nearest cent, in the box.
In what geologic time period are we currently living? Quanternary Cenozoic Holocene Phanerozoic
Jake prepared two pies and put them next to each other in the oven. The pies were identical, but one was in a glass pie pan and one was in a ceramic pie pan. Th
411, 6, 9, 23, 34, 6, 1 What is the median for this set of numbers?
How could technology be best used to solve this problem
Yasmine and makayla are partners in a bowling competition.together they score 347 points for knocking down 347 pins. Yasmine scores (3x+2) points and makayla sc
Who helps the General Assembly to form legislation?
brainliest to best answer
To build a fire What type of thinker was the man?