INeedHlp1 INeedHlp1
  • 10-10-2017
  • Mathematics
contestada

a national park costs 80$. If the total income from the annual passes is $12,800 in one month, make an equation

Respuesta :

stories1027 stories1027
  • 10-10-2017
12800 divided by 80 this will explain how much money a day
Answer Link

Otras preguntas

What company management strategy was used to suppress the Homestead Strike?
Separate the number 219 into three parts. The second number is two less than 5 times the first number, and the third number is 4 more than the first number.
if cells do not respond to the normal mechanisms that control cell division, _______ results.
Is pyroclastic material likely to form from low viscosity lava or high viscosity lava
increase- from 42 acres to 72 acres
A star on the basketball court reading plus
Which statement best describes the role of DNA in relation to RNA and proteins? A. DNA is made from RNA, which is created from proteins. B. Protei
coffee costs $18.96 for 3 pounds. what is the cost per pound of coffee?
You have a rectangular yard that measures 16 feet long 14 feet wide. It is covered in grass except for the center, where there is a circular fountain with a di
Five cakes cost £2.50 how much do seven cakes cost